Főztünk. Ismét a mamával. Ismét nagyon, de nagyon finomat, legalább is szerintem. Imádom a vadast zsemlegombóccal, sosem tudom megunni, pedig emlékszem gyerekkoromban senki sem bírt meggyőzni arról, hogy márpedig a vadas igen is ehető, sőt finom. De a kor előrehaladtával (nem mintha olyan öreg lennék) az ember ízlése változik. Na ebben az esetben áldom az eget, hogy ebbe az irányba változott. Nagy kedvencem a töltött káposzta mellett.
Vadas mártás zsemlegombóccal
Hozzávalók:
-mártáshoz:
- 1 kg marhahús, vagy ha olcsóbban szeretnénk elkészíteni, akkor pl. sertéstarja
- 3 db közepes sárgarépa
- 2 db közepes petrezselyem
- 1 nagy fej, vagy 2 kisebb fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 1 db babérlevél
- só, bors, vegeta
- 5 dkg cukor
- 3-5 teáskanál citromlé
- 2 evőkanál mustár
- 5 evőkanál liszt +1 kis pohár tejföl
-zsemlegombóchoz:
- 8 db zsemle
- só, bors
- kis csokor aprított petrezselyemzöldje
- 15 dkg liszt
- 5 db tojás
- víz
A mártáshoz a húst kisebb szeletekre vágjuk, a hagymát felkockázzuk, a zöldségeket szeleteljük, a fokhagymát egészben hozzáadjuk a fűszerekkel együtt és kevés vizet öntünk rá, majd puhára főzzük. Ha a hús már omlós, kivesszük a mártásalapból, majd a zöldségeket összeturmixoljuk, az 5 evőkanál lisztből és egy pohár tejfölből készült habarással besűrűsítjük, a cukorból készített karamellel színezzük, mustárral és citromlével ízesítjük.
A zsemléket kis kockára vagdossuk, majd sütőben megpirítjuk. A többi hozzávalóból nagyon sűrű palacsintatésztát keverünk és a megpirult zsemlekockákat beleforgatjuk, majd evőkanállal kis gombócokat formázunk a masszából, melyet forrásban lévő vízben pár percig főzünk, leszűrés után pedig egy kevés felforrósított olajon megforgatjuk.
5 megjegyzés:
Nagyon-nagyon-nagyon..... szeretem én is és már ezer éve nem ettem olyan IGAZIT! Nagyon örülök, hogy ilyen részletesen leírtad, most már veszem a merszet és megcsinálom. Merthogy még sosenem csináltam :)
Örülök, hogy te is rajongója vagy =)
Sok sikert az elkészítéséhez, a mártás pofonegyszerű és a zsemlegombócoknál is csak arra kell ügyelni, hogy főzés közben egyben maradjanak - ez nagyban függ a liszt minőségétől...
Köszönöm! Nagyon régen ettem ilyet, mert nálunk senki sem tudta hogy kell csinálni. Végre megtudhattam, hogy készül az egyik kedvencem! Nem véletlenül figyelem a blogot már egy ideje :) Nagyon nagy köszönet érte!
Finom lehet
Kedy, nagyon szépen köszönöm!
Bianka, tényleg finom volt, a legfinomabb =)
Megjegyzés küldése